23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci AlanyaYaşam

Gazipaşa’da Dünya Özel Gereksinimliler Haftası Etkinliği Coşkuyla Kutlandı

Gazipaşa Merkezi Teknik ve Anadolu Lisesi, her yıl kutlanan 10-16 Mayıs Dünya Özel Gereksinimliler Haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

İlçe Müdürü Yusuf ATEŞ, Okul Müdür Yardımcısı Kaan AYDIN, Hatice KAYA, Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet DEĞİRMENCİ ve Gazipaşa Belediye Spor Kız Voleybol Takımı’nın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte özel gereksinimli bireylerle bir araya gelindi.

Gençlik Spor Müdürü Yusuf Ateş, yaptığı kısa açıklamada, öğrencilere çeşitli aktiviteler düzenleyerek eğlenceli bir gün geçirmelerini sağladıklarını belirtti. Etkinlik kapsamında öğrencilere madalyalar takılarak özel bir hatıra bırakıldığını ifade eden Ateş, “Unutmayalım ki, özel gereksinimli çocuklarımızın yanında olmak sadece bu özel günle sınırlı değil. Her zaman onların yanındayız ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu etkinlikle Gazipaşa’da özel gereksinimli bireylerin toplumsal yaşama eşit şartlarda katılımını sağlamaya yönelik farkındalık oluşturulurken, birlik ve dayanışma ruhu bir kez daha ön plana çıktı.

HABER: Sıtkı ALTUNER

İlgili Haberler

Başkan Özcan TRT Antalya Radyo’ya Konuk Oldu

Haberci Alanya

Sporculara Ulaşım Desteği

Haberci Alanya

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı’nda Matematik Günü Etkinliği

Haberci Editör

Yorum Yap