15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Gazipaşa’da 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Yeni Muhtarlar Belirlendi

Gazipaşa’da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde 53 mahalle muhtarının belirlenmesiyle birlikte, ilçenin yönetim kadrosunda önemli değişiklikler yaşandı.

Seçimlerde en çok seçmen sayısına sahip mahallelerin muhtarları değişmeyerek görevlerine devam ederken, diğer mahallelerde ise yeni muhtarlar seçildi.

Gazipaşa’da 42 bin 61 seçmenin oy kullandığı seçimlerde, toplam 53 mahalle muhtarının belirlenmesi için sandık başına gidildi. En çok seçmen sayısına sahip Pazarcı Mahallesi’nin mevcut muhtarı Mehmet Tuncel, 5 bin 878 seçmenin oyuyla yeniden seçilerek görevine devam edecek. Gazi Mahallesi’nin muhtarı Refik Kaya, İstiklal Mahallesi’nin muhtarı Ali Yıldırım, Cumhuriyet Mahallesi’nin muhtarı Mustafa Çetiner ve Yeni Mahalle’nin muhtarı Murat Uysal da güven tazeleyen isimler arasında yer aldı.

Seçimlerde Sarıağaç, Esentepe ve Esenpınar mahallelerinde mevcut muhtarlar, rakipsiz olarak yeniden seçilerek görevlerine devam edecekler. Ancak, ilçede 23 mahallede mevcut muhtarlar görevlerini rakiplerine devretti.

İlgili Haberler

Ceyhun Yılmaz Alanyalılarla Buluşmaya Geliyor

Haberci Alanya

Alanya Belediyesi Öğretmenleri Kahvaltıda Buluştu

Haberci Editör

Mehmet Dahaoğlu: “İmajımız yenileniyor” …

Haberci Editör

Yorum Yap