23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci AlanyaYaşam

Gazipaşa Hazır! 2. Yağlı Güreşler İçin Geri Sayım Başladı

Gazipaşa, ata sporları ve gelenekleriyle dolu bir gün için hazırlanıyor! 18 Mayıs Cumartesi günü Koru Sahil Halk Büfe yanında düzenlenecek olan 2. Gazipaşa Yağlı Güreşleri için heyecan dorukta.

Gazipaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen bu etkinlikte altın kemerli başpehlivanlar ve yaklaşık 600 pehlivan, güreş tutkunlarını büyülü bir atmosferde buluşturacak.

Gazipaşa Belediyesi, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Gazipaşa Yağlı Güreşleri için titizlikle hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan yaklaşık 600 pehlivan, güreşseverlere nefes kesen anlar yaşatacak.

Altın Kemerli Başpehlivanlar Gazipaşa’da!

Gazipaşa Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Gazipaşa Yağlı Güreşleri, 18 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Koru Sahil Halk Büfe yanında başlayacak. Tüm gün sürecek olan etkinlikte Türkiye’nin altın kemerli ünlü başpehlivanları; İsmail Balaban, Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş, Osman Aynur, Mehmet Yeşil Yeşil, Fatih Atlı ve Orhan Okulu gibi isimler, 45 başpehlivanla er meydanında boy gösterecek.

Başkan Yılmaz’dan Davet

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Gazipaşa Yağlı Güreşleri’ne ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Ata sporlarımızı ve geleneklerimizi Gazipaşa’mızda yaşatmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da çok güzel müsabakalara ev sahipliği yapacağız. Geleneksel hale getirdiğimiz yağlı güreşlerimizi bundan sonraki yıllarda da düzenlemeye devam edeceğiz. Tüm güreş severleri 18 Mayıs Cumartesi günü Koru Sahil Halk Büfe yanında düzenleyeceğimiz 2. Gazipaşa Yağlı Güreşleri’ne davet ediyorum.”

İlgili Haberler

Gazipaşa’da Kombi Davasında Sıcak Gelişme

Haberci Editör

Gelecek’ten Avsallar Çıkartması

Haberci Editör

Alanya’da Av Tüfeği ve Bıçaklı Kavgada 2 Kişi Yaralandı

Haberci Editör

Yorum Yap