15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Gazipaşa Belediyesi’nden Açıklama: Sahte İmzalı Tahliye İddiaları Asılsız Çıktı

Gazipaşa Belediyesi, yerel bir gazetede yer alan “Sahte İmzalı Evrakla Tahliye” başlıklı haberle ilgili bir basın duyurusu yayımladı. Belediye tarafından yapılan açıklamada, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, kamuoyuna duyuru yapıldı.

Açıklamada, 28.2.2023 tarihli Gazipaşa Manşet Gazetesi’nde yayımlanan haberin doğru olmadığı ve söz konusu habere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı. Belediye, haberde iddia edildiği gibi tahliye işlemlerinin kasten ve kötü niyetle yürütülmediğini, sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından bir şirketin turizm yatırım belgesinin iptal edilmesi sonucu tahliye işlemi yapıldığını belirtti.

Belediye Başkanı, söz konusu belgenin iptal edilmiş olması ve şirketin ihale şartnamesinde sunulması gereken evrakı sunamaması nedeniyle tahliye işleminin hukuki bir zorunluluk olduğunu ifade etti. Ayrıca, haberde sahte olduğu iddia edilen imza konusundaki soruşturmanın devam ettiği ve henüz kesin bir tespit yapılmadığı belirtildi.

Belediye, kamuoyunu yanıltıcı ve belediyeye duyulan güveni sarsıcı şekilde haber yapan gazete hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi ve haberde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

İlgili Haberler

Engelli Bireylere Alanya Belediyesi Tarafından “Tarih” Anlatıldı

Haberci Alanya

Alanya’da tartıştığı arkadaşını av tüfeğiyle öldürdü

Haberci Editör

Toprak Gözel Yeni Başarılar İçin Hazır

Haberci Editör

Yorum Yap