18.1 C
Alanya
28/02/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Gazipaşa Belediyesi, 5 Ayda 85 Kilometre Yol İnşa Ederek Vatandaşlara Yeni Ulaşım Olanakları Sağladı

Gazipaşa Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşların daha konforlu ve modern ulaşım imkanlarına sahip olmalarını sağlamak amacıyla önemli projeleri hayata geçiriyor.

Yaz aylarında başlanan asfalt çalışmaları aralıksız devam ederken, Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2023 yılında faaliyete geçirilen asfalt emülsiyon üretim tesisi ile birlikte sadece beş ay içinde 85 kilometrelik asfalt serimi gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz liderliğinde ilerleyen projelerle ilgili açıklamalarda bulunan Gazipaşa Belediyesi, altyapı, parke, kaldırım, beton yol, dönel kavşak ve asfalt çalışmalarıyla ilçenin dört bir yanına hizmet götürdü. Asfalt emülsiyon üretim tesisi sayesinde hız kazanan çalışmalar, 2023 yılında kurulan tesisten destek alarak sadece beş ayda toplamda 85 kilometre asfalt serimiyle sonuçlandı.

Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Kahyalar Mahallesi Harçbel Mevkii’nde devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Bugün Kahyalar Mahallemizdeyiz. Burada daha önce asfalt ile buluşturacağımız yolların altyapı çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz asfalt serim çalışmalarına başladı. Kurduğumuz asfalt emülsiyon üretim tesisiyle bu yıl içerisinde 100 kilometre asfalt serimi yapacağız demiştik, 85 kilometresini kısa bir sürede tamamladık. İlçemizin her noktasını konforlu yollarla buluşturmaya devam ediyoruz. Özverili çalışmaları için ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gazipaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kahyalar Mahallesi Harçbel Mevkii’nde bulunan 10 kilometrelik yolun en kısa sürede asfalt ile kaplanıp tamamlanacağını belirtti. Bu çalışmalarla birlikte ilçede ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale getirilmesi hedefleniyor.

İlgili Haberler

Gazipaşa’da Liseli Öğrenciler Mehteran Takımı Fark Yaratıyor

Haberci Alanya

Erkan Yılmaz Yazdı: “Kenara Biraz Mutluluk”

Erkan Yılmaz

Notre Dame Katedrali’nde antik mezarlar keşfedildi

Haberci Alanya

Yorum Yap