32.5 C
Alanya
20/07/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Büyükşehir Trafik Zabıta Ekipleri Kapalı Alanlarda Denetimlerini Arttırıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde trafiği kontrol altına almak ve vatandaşların can güvenliğini sağlamak için denetimlerini arttırdı.

Kent merkezi ve ilçelerde bulunan trafiğe kapalı yollarda yaya güvenliğini tehdit eden motosiklet, scooter ve araçlara yönelik denetimler sıklaştırıldı.

Ekipler, sadece yaya kullanımına açık olan yollarda ve bölgelerde trafik denetimlerini sürdürüyor. Bu denetimler kapsamında motosiklet, bisiklet, scooter ve araç sürücülerine cezai işlem uygulanıyor. Kapalıyol Kazım Özalp Caddesi’nde gerçekleştirilen denetimlerde kuralları ihlal eden sürücülere ceza kesildi.

Trafik Zabıta Amiri Volkan Sönmez, Antalya’nın turizm merkezi olması nedeniyle vatandaşların ve ziyaretçilerin rahatı ve güvenliği için denetimleri sürdürdüklerini belirtti. Son dönemde artan şikayetler üzerine özellikle Kapalıyol’da denetimleri artırdıklarını ifade etti. Sönmez, bu denetimlerin 7/24 devam edeceğini vurguladı.

Ayrıca, yer işgalleriyle ilgili de denetimlerin devam ettiğini dile getiren Sönmez, işgal edilen alanları ve yolları işgal eden unsurlara yönelik denetimler yapıldığını belirtti. Uyarıları dikkate almayanlar için yasal işlemlerin uygulandığını ve işgal edilen herhangi bir unsura müsaade edilmediğini aktardı.

Kemer ilçesinde de Trafik Zabıtası ekiplerinin denetimlerini sürdürdüğünü belirten Sönmez, özellikle Liman Caddesi’nde motosiklet, bisiklet, elektrikli bisiklet ve scooter gibi araçların yayaların kullanımına açık olan yollarda kullanımını önlemek için kontroller yapıldığını açıkladı. Motosiklet kullanıcıları özellikle yaya yollarına girmemeleri konusunda uyarıldı.

İlgili Haberler

ALTSO Meclisi Haziran Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Haberci Editör

Kütüphane Haftası Renkli Etkinliklerle Başladı

Haberci Editör

Doğuş Alanya’da Klip Çekti …

Haberci Editör

Yorum Yap