25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Antalya’da Zehir Tacirlerine Şafak Operasyonu

Antalya Emniyet Müdürlüğü, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve il genelinde uyuşturucu maddelerin arzını önlemek amacıyla kapsamlı bir operasyon gerçekleştirdi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde düzenlenen operasyonda, ilimize uyuşturucu sevk eden gruplar ve internet üzerinden uyuşturucu satan şahıslar hedef alındı.

Büyük Operasyon: Muratpaşa ve Kepez’de 32 Adrese Baskın

Operasyon, Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde belirlenen 32 adrese yönelik olarak gerçekleştirildi. Başta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile 3 Özel Harekat Timi olmak üzere toplam 44 ekip, 233 personel ve 3 Narkotik Madde Arama Köpeği (NMAK) ile helikopter destekli eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Ele Geçirilen Uyuşturucular ve Diğer Malzemeler

Operasyon kapsamında yapılan arama ve yakalamalarda, çeşitli türlerde 17 kilogram narkotik madde, 960 adet sentetik ecza ve uyuşturucu hap, yaklaşık 1.334.186 kullanımlık 922 adet Sentetik Kannabinoid (A4), 84 kök kenevir bitkisi, 19 adet hassas terazi, 3 adet tabanca ve fişekler ele geçirildi. Ayrıca, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro’ya da el konuldu.

48 Şahıs Hakkında Adli İşlem Başlatıldı

Operasyon sonucunda 48 şahıs hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak”, 36 şahıs hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak”, 12 şahıs hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak, Özendirmek”, 3 şahıs hakkında ise “2313 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek (İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek)” suçlarından adli işlem başlatıldı. Ayrıca yapılan aramalarda bir şahsın üzerinden sahte polis basın kartı ele geçirildi ve gerekli işlemler başlatıldı.

Emniyet Müdürlüğü’nden Açıklama

Antalya Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışmaların aynı kararlılıkla devam edeceğini belirtti. Gençleri kötü alışkanlıklardan koruma ve il genelinde uyuşturucu ticaretinin önüne geçme çabalarının süreceği vurgulandı.

İlgili Haberler

Eray Erdem Mazbatasını Aldı ..:

Haberci Editör

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hasar tespit çalışmalarında görev alacak

Haberci Alanya

Haberci Editör

Yorum Yap