18.1 C
Alanya
28/02/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Antalya Valiliği Sahil Faciasına Açıklık Getirdi

Antalya sahillerinde, kıyıya vuran 6 cansız bedenle ilgili Antalya Valiliği’nden yapılan açıklamada, olay yerindeki incelemelerin ardından şu bilgiler paylaşıldı:

“Antalya kıyılarında bulunan 6 cansız beden incelenmiş olup, bu bedenlerden biri kayıp M.Ş.E.’ye ait olduğu değerlendirilmiştir. Diğer 5 cansız bedene ait ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin Suriye olduğu belirlenmiştir. Lübnan’ın Ankara Büyükelçiliği tarafından bildirilen bilgilere göre, 11 Aralık 2023 tarihinde Lübnan ile Suriye arasında yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin Kıbrıs’a doğru hareket ettiği, ancak daha sonra tekneyle bağlantının kesildiği ve teknenin kaybolduğu belirtilmiştir.

Meteorolojik veriler incelendiğinde, son bir hafta içindeki rüzgâr ve dalga durumlarının, olası tekne kazası sonucu cansız bedenlerin akıntılarla Antalya kıyılarına sürüklenmesine neden olabileceği değerlendirilmektedir. Şu ana kadar 2023-2024 yıllarında Antalya ilinde herhangi bir düzensiz göçmen grubuna ilişkin intikal etmiş bir kaza/olay veya kayıp bildirimi bulunmamaktadır.

Kolluk birimleri ve Cumhuriyet Savcılıkları koordineli bir şekilde çalışarak, denizlerde ve kıyılarda meydana gelen şüpheli ölüm olaylarına yönelik incelemelerine devam etmektedirler. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili Haberler

Konaklı ve Türkler Mahallelerine 2 Yeni Çocuk Parkı

Haberci Editör

Antalya Büyükşehir’den Gazipaşa’ya Önemli Yatırım

Haberci Editör

Alanya Belediye Başkanı Yücel’den Türkdoğan’a Teşekkür

Haberci Editör

Yorum Yap