23.1 C
Alanya
30/05/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Antalya Teleferik Kazası: 1 Ölü, Kurtarma Çalışmaları Tamamlandı

Antalya’da dün akşam saatlerinde meydana gelen teleferik kazası, ülke genelinde büyük bir endişeyle takip edildi.

Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri’nde bir teleferik kabininin düşmesi sonucunda 1 kişi hayatını kaybederken, 2’si çocuk 10 kişi de yaralandı. Ancak, kazadan sonra hızla başlatılan kurtarma operasyonlarıyla, mahsur kalanların tahliyesi devam etti.

AFAD Başkanı Okay Memiş’in açıklamalarına göre, 16 kabinde mahsur kalan 128 kişi başarıyla tahliye edildi. Ancak, 8 kabinde hala 43 kişi mahsur kalmış durumda ve tahliye çalışmaları devam ediyor. Kurtarma operasyonları sırasında, bölgede başlayan rüzgarın da dikkate alındığı ve hava kararmadan operasyonun tamamlanması hedeflendiği belirtildi.

Antalya Valiliği’nden yapılan son açıklamaya göre, teleferik kazası sonrası 19 kabinde mahsur kalan 137 kişi ekipler tarafından tahliye edildi. Bunlardan 9’u ambulanslarla hastanelere sevk edildi ve 7 kişi taburcu edildi. Ancak, hala 5 kabinde bulunan 29 kişi için tahliye çalışmaları devam ediyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, mahsur kalan 15 kabindeki 112 kişinin başarıyla tahliye edildiğini duyurdu. Bu açıklamaya ek olarak, sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaralıların durumlarının ciddi olmadığını belirtti.

Kurtarma operasyonları sırasında, mahsur kalanların uzun süre kabinlerde beklemesi ve kurtarılma anları, büyük endişe ve heyecanla izlendi. Ancak, sağlık ekipleri ve kurtarma ekiplerinin özverili çalışmaları sonucunda, tüm mahsur kalanlar güvenli bir şekilde tahliye edildi.

İlgili Haberler

ASAT, Gazipaşa’da Yoğun Mesai İle Kanalizasyon Projesini Sürdürüyor

Haberci Editör

Corendon Alanyaspor, İstanbulspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

Haberci Editör

Feride Nazlım Genç Yazdı: Öyle Eğitim Sistemine Böyle Mutluluk

Feride Nazlım Genç

Yorum Yap