26.1 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Bölge HaberleriHaberci Alanya

Alanya’da Büyükşehir Personeline Yönelik Eğitim Semineri Düzenlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki personele yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen seminerlerden biri de Alanya Hizmet Birimi’nde gerçekleştirildi. Seminer, Büyükşehir Belediyesi’nin farklı birimlerinde çalışan personele yönelik olarak düzenlendi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Alanya Hizmet Birimi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde, iş yaşamında karşılaşılan sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ele alındı. Seminerde, Antalya Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi’nden uzman Bahaddin Dönderici, katılımcılara iş yerindeki tehlikeler ve riskler hakkında detaylı bilgiler sundu.

Devlet, İşveren ve Çalışanın Yükümlülükleri

Uzman Bahaddin Dönderici, seminerde iş sağlığı ve güvenliği konusunda devletin, işverenin ve çalışanın yükümlülükleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Dönderici, iş yerindeki potansiyel tehlikeleri ve bu tehlikelerle nasıl başa çıkılabileceğini anlatarak, iş güvenliği kültürünün önemine dikkat çekti.

Eğitimlerin Sürekliliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, düzenli olarak gerçekleştirdiği bu tür eğitimlerle, çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği konusundaki bilinç düzeyini artırmayı hedefliyor. Eğitimlerin belirli periyotlarla tekrarlanacağı ve her birimin katılımının sağlanacağı belirtildi.

İlgili Haberler

Alanya ALKÜ’den Yıl Sonu Buluşması

Haberci Alanya

ALTSO Başkanı Erdem’den Antalya Çıkarması

Haberci Editör

Oktay Cebeci Hayatını Kaybetti …

Haberci Editör

Yorum Yap