25.6 C
Alanya
17/06/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Burhan Çetinkaya Yazdı: “Tedavi ve Sonuç”

Ligin sonuna geldik ve Akdeniz derbisiyle noktalandı. Aslında galibiyetle sonlanmasını çok istemiştim ama biraz şanssızlık, biraz da beceriksizlik nedeniyle maç berabere bitti. Bunun nedeni, iki takımın da ligde rahat bir konumda olması ve son maçın gazozuna havasında geçmesiydi.

Gelelim asıl meseleye. Fatih hoca takımın başına geçtiğinde, takım küme düşme potasında ve kazanmayı unutmuş, futbol adına hiçbir şey üretemeyen, kendi yeteneklerini ve oyun bilgilerini unutmuş, kadere teslim olmuş bir havadaydı. Hocanın işi ilk haftalarda oldukça zordu. Önce hastalığı teşhis etti, sonra tedaviye başladı. İlk haftalarda doğal olarak çok zorlandı. Sebebi ise yeni transferlerden yeterli katkıyı alamamamızdı. Santrforsuz bir takımın gol atması için yeni bir şeyler denemesi gerekiyordu ve hocanın imdadına Oğuz Aydın yetişti. Hoca da benim beklediğimden daha fazla katkı aldı Oğuz’dan. Oğuz da çok çalıştı ve yeni transfer olmuş gibi farklı bir oyuncuya dönüştü.

Bu arada, hoca elindeki kadrodan maksimum verim aldı ve haftalar öncesinden ligde kalmayı garantiledi. Biraz şanslı olsaydık, Avrupa’ya bile gidebilirdik. Fatih hocaya iyi bir kadro ile lige başlarsak, ben daha üst sıralara oynayabileceğimizi düşünüyorum. Bu da yönetimin mali gücüne ve transfer yapıp yapamayacağımıza bağlı. Hoca ve futbolcular gereğini yaptı, sıra yönetimde. Onlar, bu takımın gelecek sezon ne hedefi olduğunu belirleyeceklerdir. Bu sezon olduğu gibi ligde kalmak mı yoksa Alanya’yı Avrupa’da temsil etmek mi, yapılacak transferler gösterecek. Yeni sezonda görüşmek üzere, inşallah.

İlgili Haberler

Başhekim Karahan Hastane Verilerini Açıkladı

Haberci Editör

Çaycı Kuzu İlgi Çekiyor …

Haberci Alanya

ADD Alanya Şubesi, ALTİD Başkanı Burhan Sili’i Ziyaret Etti

Haberci Editör

Yorum Yap