15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Burhan Çetinkaya Yazdı: “Kalite” …

Burhan Çetinkaya Yazdı: “Kalite”

Bu hafta deplasman da oynadığımız Fenerbahçe maçı açık seçik ortaya koydu ki bizim oynamak istediğiniz oyun için Kadro kalitemiz yetersiz. Bizim rakibimiz Fenerbahçe değil. Buna göre hazırlık yapılmalıydı ve oyun şablonu belirlenmeliydi, maça öyle başlamak gerekiyordu. 

Ama bizim teknik ekip her zaman ki gibi geriden oyun kurmak defanstan pasla çıkmak istenince rakip Fenerbahçe olduğu unutuldu galiba. Çünkü şu an için ligin en etkili ön alan pres yapan takımı Fenerbahçe. Çünkü bunu yapabilecek kaliteli ataklara sahip. 

Corendon Alanyaspor kendi oyununu oynayacak kaliteli ayaklara sâhip değil. Ama ısrarla her rakibe aynı oyunu oynamak hangi aklı evvele ait çok merak ediyorum. Bu oyunla fark yiyeceğimizi dile getirmiştim maçtan önce. Görünen köy kılavuz istemez. Bir şey yapmak artık zaruri önlem alalım değişelim değişmek gelişmek kötü bir şey değil. Bunu denedik olmadı demek erdemdir başka bir şablon deneyelim. Bunu neden söylüyorum. Hep söyledik hocanın B planı yok diye bizi uyandırsın istiyorum. Evet bu hocada başka oyun planları oynatma yeteneyi varmış diyelim istiyorum. Ümidin var mı diye sorarsınız yok. 

Her yazımın sonunda yazıyorum vakit varken önlem alalım yoksa tren kaçacak uyan Alanya takım hızla alt lige göz kırpıyor.

İlgili Haberler

Gazipaşa’da Turizm Haftası Etkinlikleri Başlıyor

Haberci Alanya

ALTSO’da Liderlik Seminerine Yoğun İlgi

Haberci Editör

Özçelik, Asker Uğurlama Yemeğinde Gençlerle Buluştu

Haberci Editör

Yorum Yap