15.1 C
Alanya
21/04/2024
Haberci Alanya
Haberci AlanyaYazarlar

Ayhan Çetinkaya Yazdı: “Yeni Başkan Yeni Vizyon”

Bildiğiniz gibi dün gece sandıklar açıldıkça Alanya’da yeni bir dönem başlayacağı belli oldu.

2 dönem üst üste Belediye Başkanı olan Adem Murat Yücel, Ticaret Odası Eski Başkanı Mehmet Şahin ve çoğu insanın hiç duymadığı iş insanı Osman Özçelik kazanmaya yakın 3 aday olarak öne çıkıyordu.

Alışılagelmiş klasik gövde gösterileri ile güçlü olduğunu göstermeye çalışan diğer iki adayın aksine, “birleşe birleşe kazanacağız ” diyen Osman Özçelik, sahaya indiklerinde bir çokları şans vermemişti Özçelik’e , “kimse tanımıyor, diğer adaylar çok güçlü, anca üçüncü olur” diyenler vardı. Osman Tarık Özçelik ise ilk günden son ana kadar, siyaseti çirkinleştirmeden, rakipleri hakkında “çamur at izi kalsın ” mantığından uzak, sadece projeleri ile vatandaşa dokunmaya gayret etti.

Kimileri kalabalık yürüyüşler, meşaleler, havai fişek gösterileri, görkemli sofralar ile vatandaşı ikna etmeye çalışırken, o ve ekibi sokak sokak, kapı kapı sadece proje konuştu. Soranlara “bizim yürüyüş yapmaya vaktimiz de yok ihtiyacımız da” dediler. Biz projelerimize güveniyoruz, biz hizmet isteyen halkımıza güveniyoruz, biz ekibimize güveniyoruz, birleşerek kazanacağız, Alanya’yı hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız dediler. Ve kazandılar. Şimdi kutlama yapmak hakkı onların, şimdi yeni hizmet binasında yeni bir vizyon zamanı. Bakalım bu değişim ne getirecek, popülist belediyecilik yerini yeni bir vizyona bırakırken, Alanya yeni bir heyecan kazandı. Şimdi vizyon zamanı.

Tebrikler Osman Tarık Özçelik,

Tebrikler Bülent Kandemir.

İlgili Haberler

CHP Ekibi Gevne Yayla Şenliklerinde

Haberci Alanya

İlknur Yeni Yaşını Doktoru Ve Yoğun Bakım Hemşireleri İle Kutladı

Haberci Alanya

İYİ Parti’de Hilmi Er Resmen Aday

Haberci Editör

Yorum Yap